Årsmöte 24/3

  • 18 feb 2024
  • årsmöte

image: Årsmöte 24/3

Styrelsen bjuder in alla medlemmar till föreningens årsmöte söndagen den 24 mars Kl 16.00 - 17.30, Friståendesalen Rosenholm.

Vid årsmötet, som är föreningens högsta beslutande organ, går vi igenom hur styrelsen skött föreningens verksamhet och ekonomi föregående år. Vi beslutar även hur föreningen ska styras det kommande året genom budget och verksamhetsplan.

Anmälan till årsmötet görs genom ett formulär som nås via denna länk.

Alla medlemmar har möjlighet att påverka föreningens verksamhet och ledning genom att lämna in motioner (förlag). Dessa skickas till styrelsen via info@karlskronagf.se senast söndagen den 25 februari. Detta gäller även nomineringar till hedersmedlem.

Förslag till nya styrelsemedlemmar och ny ordförande tas tacksamt emot av valberedningen som nås via jimmy.lindgren@gmail.com.

Varmt välkomna!
Styrelsen KGF
 
 

Dokument årsmöte